آرد یک محصول پرکاربرد

آرد ، نرمه یا نرم کوفته حبوبات و غلاتی چون جو، گندم، برنج، نخود و باقلا است و یکی از اجزای مهم در پخت غذاها به شمار می آید.

آرد ، ماده ی پودر مانندی است که از دانه ی غلات یا سایر مواد نشاسته ای بدست می آید.

آرد ، به عنوان یکی از محصولات غذایی است که نقش مهمی را در سبد غذایی خانواده‌ها ایفا می کند.

مهم ترین عنصر آرد را نشاسته تشکیل می دهد.همچنین به دلیل خواص منحصر به فرد آن، مصارف متعددی دارد.

آرد را چگونه تهیه می کنند؟

در گذشته برای تهیه از دو سنگ به عنوان آسیاب استفاده می کردند، که به حالت دستی سنگها روی هم حرکت می کردند و باعث نرم شدن گندم می شدند. سپس آسیاب های آبی و بادی کار را راحت کرد و امروزه کارخانه‌ها با تکنولوژی های پیشرفته دانه گندم را به راحتی به آرد تبدیل می نمایند.

آرد یکی از اجزای مهم در تهیه انواع غذاهاست. معمولا آرد را از آسیاب نمودن گندم تهیه می کنند، اما از دانه ی ذرت، جو، نخود و برنج هم آرد تهیه می کنند. معمولا وقتی سخن از آرد به میان می آید، منظور آرد گندم است، چون بیشترین کاربرد را دارد.

انواع آرد

شاید جالب باشد که بدانید۲۳ نوع آرد وجود دارد.

انواع آرد هایی که در پخت نان ها و شیرینی ها بکار می رود، از جمله : آرد گندم، آرد جو، آرد سوخاری، آرد ماکارونی، آرد شیرینی پزی، آرد برنج، آرد سیب زمینی، آرد سویا و…..

معرفی آرد های پر کاربرد

۱_آرد گندم

معمولا وقتی سخن از آرد به میان می آید، منظور آرد گندم است، چون بیشترین کاربرد را دارد.

آرد گندم آردی است که از گندم درست می شود.این آرد از دیگر آردها پر کاربردتر است و گونه های مختلفی دارد. آرد گندم به عنوان مهم ترین و پرمصرفترین ماده اولیه ی نان، حاوی مواد مغذی شامل پروتئین، کربوهیدرات، چربی و نیز انواعی از ویتامین ها می باشد. به دلیل وجود نوعی پروتئین به نام گلوتن وقتی آرد با آب مخلوط می شود، خمیری بدست می آید که تردتر و حالت اسفنجی دارد و انواع نانها و کیک ها را می توان با آن تهیه نمود.

آرد گندم، شامل آرد سفید(بخش درونی گندم)، آرد کامل گندم( آردی که تقریبا از تمامی اجزای دانه گندم تهیه می شود و هر چه میزان سبوس در آرد بیشتر باشد رنگ آن تیره تر می باشد.)، آرد جوانه گندم ( آردی از بخش نشاسته ای و جوانه بدون سبوس) می باشد.

۲_آرد جو

آردی که از آسیاب کردن جو بدست می آید، سپس می توان با الک های مخصوص سبوس آن را جدا کرد. آرد جو را با آرد گندم مخلوط کرده و در تهیه ی نان ها، در نانوایی های مختلف از آن استفاده می شود.

آرد جو از نظر پروتئینی بسیار غنی می باشد.

۳_آرد نخودچی

برای تهیه ی آرد نخودچی، نخود پوست گرفته و بی نمک را آسیاب کنید. سپس از الک بسیار ریز عبور دهید. این نوع آرد در ظروف در بسته و در جای خنک نگه داری می شود.

از این آرد برای تهیه شامی، کوفته ها و شیرینی ها استفاده میشود.آرد نخودچی

۴_آرد سوخاری

آردی که از آرد گندم یااز خورد کردن و الک کردن انواع نان سوخاری مانند( نان تست، نان ساندویچی، نان همبرگر) تحت شرایط بهداشتی بدست می آید.پودر سوخاری

۵_آرد برنج

برای جدا کردن دانه های برنج از پوسته رویی شان، آن ها را به کارخانه های برنج کوبی می برند. طی فرآیند برنج کوبی و بدست آوردن برنج سفید، برخی از دانه های برنج شکسته می شوند.

دانه های شکسته را با الک از دانه های سالم جدا می کنند، بخشی از این دانه ها که زیاد خرد نشده به عنوان برنج نیم دانه وارد بازار می شود. اما دانه هایی که حسابی شکسته شده اند، را آسیاب می کنند و آرد برنج بدست می‌آید.

از آرد برنج برای انواع شیرینی های برنجی، و همچنین در ترکیب سوپ، آش، کوکو، کتلت و فرنی های حاضری استفاده می کنند.آرد برنج

۵_آرد ماکارونی(سمولینا)

سمولینا فراورده ای است که از آسیاب گندمی خاص بدست می‌آید. دارای رنگدانه های طبیعی زرد رنگ است. دارای مقادیر زیادی ویتامین، پروتئین و مواد مغذی است، که در تهیه ماکارونی از آن استفاده می شود.

۶_آرد ذرت

ابتدا دانه های ذرت را از خوشه ی آن جدا می کنند. دانه های جدا شده را برای بالا بردن مدت زمان ماندگاریش ابتدا خشک و اگر قرار باشد آرد تهیه شود، دانه ها می خیسانند تا کمی نرم شود. سپس آنها را با آسیابهای مخصوص مالش می دهند تا پوسته ی ضخیم آنها جدا و مغز داخل ذرت را دوباره خشک و سپس آسیاب می کنند.

از این آرد هم برای تولید انواع کیک وکلوچه، اسنک ها و سوپ های حاضری استفاده مس کنند.

آرد ذرت در تهیه بسیاری از پودینگ ها به کار برده می شود.

۷_آرد سیب زمینی

ابتدا سیب زمینی ها را بعد از شست و شوی کامل، آنها را به همراه پوست آب پز و له می کنند، بعد خمیری بدست می‌آید که برای جدا کردن پوست سیب زمینی از خمیر آنها را از صافی های مخصوص عبور می دهند و در نهایت اجازه می دهند خمیر خشک شود، تا آرد سیب زمینی بدست آید.

از آرد سیب زمینی در تهیه کوکو، کتلت و سوپ ها استفاده میشود.

۸_آرد شیرینی پزی

آرد سفیدی که از گندم تهیه می شود و مقدار پروتئین آن کم است.آرد سفید

۹_فراورده های آردی

نان، پاستا، بیسکویت، پیراشکی، کلوچه و انواع کیک و شیرینی همگی از آرد ساخته می شوند. از آرد در تهیه خوراک ها هم استفاده می شود. برای غلیظ کردن انواع غذاها مانند سس ها به آنها آرد افزوده می شود.

خرید آرد هدیه طلا

آرد هدیه طلا با کیفیت و درجه یک در فروشگاه مواد غذایی چلیکا به صورت اینترنتی به فروش می رسد. خرید این محصول به صورت عمده ،قیمت نهایی مناسب تری را برای مشتریان به ارمغان می آورد.

برای خرید انواع آرد از برند هدیه طلا میتوانید روی تصویر هر محصول کلیک کنید:

آرد گندم آرد سفید

آرد نخودچی آرد برنج