بسته آجیل و خشکبار مخصوص ایام نوروز

نوروز از جشن های باستانی ایرانیان است که اغلب با دید و بازدید و مهمانی همراه است. آجیل و خشکبار جزء جدانشدنی پذیرایی در ایام نوروز می باشد. در واقع مصرف آجیل و خشکبار علاوه بر این که یک میان وعده محسوب می شود، خواص مفیدی نیز برای سلامتی دارد.

امروزه با نوسانات قیمتی بالا در بازار فروش آجیل و خشکبار، خرید بسته آجیل و خشکبار با کیفیت و ارزان قیمت با قدری مشکل مواجه است. خوشبختانه فروشگاه اینترنتی چلیکا بسته های مخصوصی را به فروش می رساند که انواع آجیل و خشکبار را داشته و قیمت ارزان تری نیز دارند. این بسته های به صرفه هم اینک به صورت اینترنتی به فروش می رسند.

محتویات بسته آجیل و خشکبار

این بسته آجیل و خشکبار حاوی انواع مغزها بوده و برای پذیرایی در ایام عید کاملا ایده آل است. تنوع محتویات این بسته بسیار عالی است و طعم آن ها در کنار یکدیگر با سلیقه همه سازگار است. این بسته دارای:

*تخمه کدوی سفید درجه یک به میزان ۱ کیلوگرم

*تخمه ژاپنی گلپر با کیفیت به مقدار ۵ کیلوگرم

*بادام تازه شور ۲۵۰ گرم

*بادام هندی مرغوب ۲۵۰ گرم

*کشمش سبز قلمی مخصوص آجیل به میزان ۲۵۰ گرم

*مغز فندق درجه یک ۲۵۰ گرم

*پسته کله قوچی بو داده ۵۰۰ گرم

*نخودچی تازه و با کیفیت ۵۰۰ گرم

*بادام زمینی مرغوب به میزان ۵۰۰ گرم

است. با توجه به موارد ذکر شده وزن کلی این بسته ۵ کیلوگرم بوده و قیمت آن بسیار مقرون به صرفه است. این بسته برای پذیرایی طراحی شده و از این رو دارای مغزها و خشکبار با کیفیت و مجلسی است.

روش های تشخیص آجیل با کیفیت

برای خرید آجیل و خشکبار با کیفیت یک اصل مهم تمیزی آن است. خصوصا در بخش خشکبار وجود ذرات خاک بسیار ناخوشایند است. بنابراین دقت کنید کشمش آجیل حتما تمیز و درجه یک باشد. در واقع شکل ظاهری به شما کمک زیادی در انتخاب و خرید بهترین آجیل و خشکبار می کند. با نگاه به ظاهر این محصول می توانید دریابید که آیا تمیز و با کیفیت است یا خیر. همچنین وجود سوراخ یا حفره نیز بر روی مغزها نشانه خوبی نیست. این حفره ها محل زندگی کرم هاست و در واقع به معنای خرابی آجیل و غیر قابل مصرف بودن آن است.

از دیگر راه های تشخیص آجیل مرغوب طعم آن است. بنابراین بهتر است پیش از خرید قدری آن را تست کنید. متاسفانه امروزه برخی قنادی ها برای حفظ ظاهر آجیل و خشکبار از مواد افزودنی استفاده می کنند که ظاهر آجیل را رنگین و زیبا نشان داده ولی طعم آن دلچسب نیست و حالت ماندگی دارد.

چگونه آجیل و خشکبار سالم تهیه کنیم؟

حتما این جمله معروف را شنیده اید که سلامتی خوردنی است، بنابراین باید به سلامت خوراکی هایی که می خوریم خیلی دقت کنیم. پزشکان خرید آجیل و خشکبار به شکل فله ای را توصیه نمی کنند، چرا که احتمال آلودگی آن ها بسیار بالاست. در این راستا بهتر است از آجیل های بسته بندی استفاده کنیم. بسته بندی مانع آلودگی و نشستن گرد و غبار بر روی محصول شده و لذا سلامت کالا را تضمین می کند.

ماندن طولانی مدت آجیل و خشکبار یا به اصلاح کهنگی آن ها از خواصشان می کاهد. بنابراین هنگام خرید آجیل و خشکبار انواع تازه را انتخاب کنید که مقوی و سالم ترند.

خرید آجیل و خشکبار بسته بندی و بهداشتی در فروشگاه چلیکا امکان پذیر است. این بسته ها در مقدار ۵ کیلویی بسته بندی شده اند و دارای استاندارد بهداشتی هستند و از این رو مصرف آن ها هیچ گونه مسمومیتی ایجاد نمی کند.

قیمت آجیل و خشکبار عیدانه

آجیل و خشکبار یک نام کلی است که در بردارنده انواع مغزها و خشکبار است. با نظر به این که قیمت هر کدام از آن ها به نسبت سایر متفاوت است، بنابراین قیمت آجیل و خشکبار از حاصل جمع تک تک محتویات آن بر آورد می شود. برای خرید یک آجیل مناسب با قیمت مقرون به صرفه برای عید می توانید از آجیل هایی که تخمه بیشتری دارند استفاده کنید. این آجیل ها علاوه بر این که در مهمانی ها بیشتر سرگرم کننده هستند، قیمت بسیار مناسب تری نیز د ارند. خرید اینترنتی بسته آجیل و خشکبار از فروشگاه مواد غذایی چلیکا با حذف واسطه ها و فروش مستقیم قیمتی مقرون به صرفه را برای مشتریان خواهد داشت.