تخمه ژاپنی گلپر

از میان تخمه های متعدد آجیلی، تخمه ژاپنی را می توان خوشمزه ترین تخمه نام برد. تخمه ژاپنی را با چاشنی گلپر طعم دار می کنند و از این رو بسیاری افراد آن را به عنوان تخمه گلپر نیز می شناسند. طعم خاص تخمه ژاپنی آن را به یکی از تنقلات دوست داشتنی تبدیل کرده است.

گفتنی است این محصول دارای خواص و فواید بی شماری است که مصرف آن به عنوان تنقلات می تواند به عنوان یک میان وعده سالم باشد. برخی از فواید تخمه ژاپنی عبارتند از:

  1. کمک به رشد و بازسازی بافت های بدن

  2. جلوگیری از سرطان پروستات

  3. درمان مشکلات خونی

  4. تقویت سیستم ایمنی بدن

  5. جلوگیری از پوکی استخوان

  6. و…

با توجه به موارد ذکر شده تخمه ژاپنی برای سلامتی مفید است و بنابراین بهتر است آن را حتما در تنقلات خود جای دهید و از خواص بی نظیر آن بهرمند شوید.

تخمه ژاپنی ایرانی است!

تخمه ژاپنی در اصل از یک نوع هندوانه به دست می آید که مرکز پرورش آن دماوند است. روستای جابان که در دماوند می باشد. این روستا قطب تولید عمده این محصول است. لفظ جابان به علت تشابهی که با ژاپن دارد، موجب تلفظ اشتباه ولی مصطلح این واژه گشته است. بنابراین نام اصلی این محصول، تخمه جابانی است و هیچ ربطی به ژاپن ندارد.

پیشه اصلی مردم جابان، کشاورزی است و محصول شگفت انگیز این ناحیه، نوعی هندوانه غیر خوراکی است که تنها از تخمه آن استفاده می کنند. این هندوانه با نام هندودانه آجیلی مشهور است و دارای دانه های زیادی است که تبدیل به تخمه جابانی می شوند. البته در گویش ساده تر به آن تخمه جابونی نیز می گویند.

مراحل تهیه تخمه ژاپنی گلپر

همان طور که اشاره کردیم تخمه ژاپنی از هندوانه مخصوص به دست می آید. برای بیرون آوردن این تخمه ها کشاورزان به دو روش اقدام می کنند:

  1. هندوانه را به طرز معمول برش می دهند و دانه های آن را جدا می کنند. این روش بسیار وقت گیر و دشوار است.
  2. کشاورزان وسیله مخصوصی مثل میله دارند که آن را در هندوانه فرو می کنند و ایجاد همین سوراخ موجب گندیدن هندوانه می شود. پس از مدت حدودا چند روز دانه ها را جدا می کنند که این شیوه به نسبت نوع اول آسان تر است.

البته لازم به ذکر است بقایای هندوانه تخمه ژاپنی برای مصارف دام مورد استفاده قرار می گیرد و یا از آن کود تولید می کنند و تنها دانه های جدا سازی شده مصرف خوراک انسانی دارد. این دانه ها را طی عملیات بو دادن تبدیل به تخمه ژاپنی می کنند و با چاشنی هایی مثل نمک و گلپر به آن طعم بی نظیری می بخشند.

تخمه ژاپنی منبع دریافت چربی غیر اشباع

تخمه ژاپنی گلپر به عنوان یک میان وعده خوشمزه علاوه بر این که طعم دهان شما را تغییر می دهد، منبع خوبی برای دریافت چربی غیر اشباع است. مصرف این محصول موجب افزایش کلسترول بد خون نشده و حتی چربی را نیز کاهش می دهد. مصرف بو داده تخمه ژاپنی چربی بیشتری دارد و لذا چنان چه از چربی بالا رنج می برید در مصرف تخمه ژاپنی احتیاط کنید.

تخمه ژاپنی گلپر برای ورزشکاران که خواهان رشد ماهیچه ها و عضلات خویش هستند، یک انتخاب ایده آل است. مصرف این محصول به علت داشتن مقادیر زیادی چربی غیر اشباع موجب رشد و استحکام عضلات می شود و همچنین طعم گلپر و نمک آن نیز اشتها آور است، از این رو میان وعده خوبی به شمار می رود.

خرید اینترنتی تخمه ژاپنی گلپر

تخمه ژاپنی اصل و با کیفیت که با گلپر و نمک طعم دار شده را به آسانی می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی مواد غذایی چلیکا خریداری کنید. این محصول با کیفیت کاملا تازه و خوشمزه بوده و می تواند طعم خاصی به آجیل شما ببخشد. گفتنی است مصرف تخمه ژاپنی گلپر درمان لاغری مفرط و سوء هاضمه است. این محصول بی اشتهایی را تا حد زیادی از بین می برد و متابولیسم بدن را افزایش می دهد. از این رو میان وعده خوبی برای تمام سنین به شمار می رود. این محصول غنی از آهن است و برای افرادی که فقر آهن دارند بسیار مناسب است. بنابراین خرید تخمه ژاپنی گلپر و افزودن آن به میان وعده ها خواص درمانی نیز دارد.

برای خرید اینترنتی تخمه ژاپنی گلپر اینجا کلیک کنید.ید.