دنیای خوشمزه باقلواها

ترکیه یکی از کشورهای است که تنوع شیرینی و دسر در آن بسیار زیاد است و مردم آن علاقه ی خاصی به خوردن شیرینی دارند. همین تنوع دسرها و شیرینی ها، هر ساله گردشگران و توریست های زیادی را به این منطقه جذب می کند.

یک از بهترین انواع شیرینی هایی که در ترکیه تولید می شود و از شهرت زیادی برخوردار است، باقلوا است. اگر شما به ترکیه سفر کنید و در مورد بهترین و خوشمزه ترین شیرینی ترکیه سوال کنید، تقریبا همه باقلوا را به شما پیشنهاد می دهند و این را یادآور می شوند که حتما آن را بخورید و تست کنید.

ترک ها معمولا علاقه ی زیادی به خوردن شیرینی دارند و باقلوا بهترین نمونه برای ذائقه ی شیرینی پسند آنها است. اگر شما به شهرهای مختلف ترکیه سفر کنید، با طیف گسترده و وسیعی از باقلوا آشنا خواهید شد که هر کدام از آنها اسم خاصی دارد؛ و در برخی موارد ممکن است ترکیب آنها نیز با هم متفاوت باشد. ممکن است که دستور العمل آنها خیلی ساده و راحت به نظر برسد و شما فکر کنید که با آجیل خرد شده بین لایه های یوفکا یا فیلو و کره سرخ شده و سپس توسط شربت و یا عسل شیرین شده است اما تفاوت و برتری آنها در کیفیت و نوع آرد، خمیر و نسبت شیرینی آن است.

در ادامه ی این مطلب شما را با دنیای خوشمزه و شیرین باقلواهای ترکیه بیشتر آشنا خواهیم کرد و بعضی از انواع مشهور آن را به شما معرفی می کنیم.

باقلوای شوبیت

شوبیت یکی از بهترین و خوشمزه ترین انواع باقلواها ترکیه است که برای تهیه ی آن شیر و سمولینا را با هم می جوشانند تا به یک غلظت مورد نظر برسد که در این حالت به آن کایمک گفته می شود. تقریبا ۱۰ لایه خمیر فیلو را روی هم قرار دهید و روی آن کره آب شده بریزید و خمیرها را به قطعه های مربعی برش دهید. کایمک و مغز گردو و پسته ی خرد شده را در بین لایه های فیلو قرار دهید و سپس آن را تا کنید تا به شکل یک مثلث درآید. در آخر باقوای شوبیت را داخل فر بپزید و زمانی که به خوبی پخته شد، روی آن را با شربت و عسل و پودر گردو یا پسته تزئین کنید.

باقلوای بورما

یکی دیگر از باقلواهای معروف و پرطرفدار ترکیه باقلوای بورما است که با دیدن ظاهر آن می توان حدس زد که مواد به کار رفته در آن شبیه به سایر باقلواها است. طرز تهیه ی آن به این صورت است که چند لایه از خمیر فیلوی را روی هم قرار می دهید و در بین آنها گردو یا پسته و یا سایر مغزهای خرد شده را قرار دهید. سپس خمیرها را رول کنید و روی آن را با کره ذوب شده به خوبی آغشته کنید و بپزید. وقتی کار پختن باقلواها به پایان رسید، آنها را با شربت و یا عسل شیرین کنید.

باقلوای بلبل یواسی

این باقلوا به دلیل شکل گرد و آشیانه مانندش به باقلوای بلبل یواسی به معنی آشیانه بلبل مشهور شده است. برای پخت آن لازم است که خمیرهای فیلو را به شکل دایره بپیچید و وسط آن را با انواع آجیل ها پر کنید. آماده سازی این باقلوا شبیه به باقلوای بورما است و فقط در پیچیدن خمیر آن با هم تفاوت دارند.

باقلوای فیستیکلی سارما

تفاوت این نوع با سایر باقلواها در مقادیر زیاد پسته ی به کار رفته در آن است که ظاهر سبز رنگ و تیره ای به آن می دهد. دلیل اینکه به این باقلوا فیستیک گفته می شود این است که تماما از پسته تهیه شده و فیستیک در زبان ترکی به معنی پسته است. این باقلوای خوشرنگ و خوشمزه معمولا همراه با بستنی میل می شود و بیشتر در شهر گازی آنتپ که در جنوب شرقی ترکیه قرار دارد، پخته می شود.

باقلوای سوتلو نوریه

از جمله ی بهترین باقلواهای استانبول، سوتلو نوریه است و تفاوت اصلی آن با باقلواهای معمولی در نوع شربت به کار رفته در آن است. برای تهیه ی شهد این باقلوا مقدار کمتری آب به کار می رود و در عوض به آن شیر اضافه می شود. شیر بکار رفته در شهد این باقلوا سبب می شود که ظاهر آن سفیدتر به نظر برسد. در تهیه ی این باقلوا به جای پسته که قیمت بالایی دارد از فندق استفاده می شود، به همین دلیل قیمت این باقلوا قیمت پایینی دارد.

روش های تشخیص باقلوای تازه و با کیفیت

• صدا

یکی از ویژگی های باقلوای تازه، ترد و شکننده بودن آن است و اگر باقلوا نرم و خمیری باشد، به هنگام خوردن هیچ صدایی نمی دهد. صدای خرد شدن باقلوا به هنگام خوردن نشانگر تازه بودن آن است.

• بو

باقلوای تازه بوی خوشمزه و مطبوعی دارد.

• مزه

در اصل باقلوا باید مزه ی شیرین داشته باشد اما مقدار این شیرینی باید متعادل باشد و به هنگام خوردن سبب سوزش گلو نشود.

 

خرید اینترنتی باقلوا در فروشگاه مواد غذایی چلیکا

یکی از ساده ترین راه های دسترسی به باقلوای باکیفیت، خرید اینترنتی است. متاسفانه امروزه با وجود برندهای تقلبی فراوان، یافتن یک برند مرغوب قدری سخت شده است. برند ای دو از دیرباز نامی بلند آوازه در زمینه تولید انواع شیرینی جات اصل و مرغوب بوده است. حسن شهرت این برند به علت کیفیت بالا و عدم استفاده از افزودنی های غیر مجاز است.

در واقع این شرکت با بهره گیری از ماشین آلات پیشرفته صنعتی، نیروی انسانی متخصص و مجرب، امکانات آزمایشگاهی مجهز، استفاده از مواد اولیه مجاز و با اخذ مجوز بهره برداری از وزارت صنایع و پروانه های ساخت از معاونت غذا و دارو نسبت به تولید محصولات با کیفیت اقدام می نماید.

داشتن تجهیزات به روز و نیروی انسانی مجرب، کیفیت محصولات تولیدی این مجموعه صنعتی را متمایز از سایر محصولات موجود در بازار نموده است.

خرید باقلوا از فروشگاه مواد غذایی اینترنتی چلیکا علاوه بر اینکه باعث صرفه جویی در وقت و هزینه های شما عزیزان میگردد؛ باعث میشود یک خرید با کیفیت را در کمال امنیت و آرامش خاطر انجام دهید.