عدس مبارزی با کم خونی

عدس از خانواده حبوبات است که بیشترین میزان آهن را دارد، بنابراین اگر از کم خونی رنج می برید بهتر است این ماده غذایی را در سبد غذایی روزانه خود بگنجانید. امروزه داروهای زیادی با نام آهن و یا فولیک اسید در انواع ایرانی و خارجی به فروش می رسند، اما اگر می خواهید بدون مصرف داروهای شیمیایی کم خونی ناشی از فقر آهن را درمان کنید، مصرف عدس بهترین گزینه است.

کم خونی عمدتا به علت رژیم غذایی نادرست ایجاد می شود که با تغییرات تغذیه ای قابل درمان است. خانم ها در مقابل این بیماری مستعدترند بنابراین برای پیشگیری و یا درمان این عارضه ساده ترین راه گنجاندن عدس در رژیم غذایی شان می باشد. مصرف منظم عدس می تواند بدن را در برابر فقر آهن به خوبی ایمن کند.

انواع عدس

عدس ها از لحاظ رنگی به دسته های زیر تقسیم می شوند:

  1. عدس سبز

  2. عدس قهوه ای

  3. عدس نارنجی

  4. عدس زرد

  5. عدس قرمز

  6. عدس سیاه

  7. عدس آبی

 

هرکدام از این عدس ها در ناحیه خاصی پرورش می یابند. برای مثال عدس آبی در اروپا وجود دارد و عدس های قرمز مربوط به کشور هندوستان است. از میان انواع عدس های ذکر شده عدس سبز محبوبیت بیشتری دارد. این محصول با توجه به سایزش به انواع: ریز، متوسط و درشت تقسیم می شود. عدس سبز به نسبت سایر عدس ها طعم بهتری داشته و با سلیقه خوراکی ایرانی ها همخوانی بیشتری دارد. در حقیقت عدس های قهوه ای و سبز بیشتر در ایران یافت می شوند. عدس ها در انواع ایرانی و خارجی به صورت اینترنتی توسط فروشگاه اینترنتی چلیکا به فروش می رسند.

بهترین روش پخت عدس

چنان چه تمایل دارید از تاثیرات شگفت انگیز عدس بهرمند شوید، باید بدانید پخت این محصول بسیار سریع و آسان است. تنها کافی است عدس را در آب جوش به مدت ۲۰ الی ۲۵ دقیقه بجوشانید. پخت عدس به نسبت سایر حبوبات سرعت بیشتری دارد، بنابراین اگر از عدس در غذاهایی مثل آش استفاده می کنید بهتر است آن را در مراحل پایانی اضافه کنید.

عدس را به همراه برنج نیز می توان مصرف کرد و عدس پلوی خوشمزه تهیه کرد که غذای محبوب ایرانی هاست. از آن جایی که طبع عدس سرد بوده و برنج نیز سرد است، اغلب توصیه می شود عدس پلو را به همراه کشمش مصرف کنید. کشمش سردی آن دو را تعدیل کرده و طعم عدس پلو را نیز بهتر می کند.

خوراک عدسی نیز یک صبحانه کامل و مقوی است. قابل توجه است برای پخت خوراک عدسی، چنان چه شکل ظاهری آن برایتان اهمیت دارد باید مراقب باشید عدس را خیلی نجوشانید، چرا که دمای بالا موجب شکستن دانه های عدس شده و شکل ظاهری خوراک را تغییر می دهد.

مصلح عدس چیست؟

به طور کلی می توان گفت انواع حبوبات نفاخ هستند و بنابراین عدس نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای اصلاح نفخ عدس توصیه شده که عدس به همراه سرکه پخته شود. از دیگر مصلحات عدس که طبع آن را تعدیل می کند می توان به : روغن های کنجد، بادام و گاو، اشاره کرد. علاوه بر این ها خوردن عدس به همراه گوشت لطیف نیز بهتر است، فقط باید دقت داشته باشید که کاملا پخته شود.

در میان ادویه جات نیز پونه، مرزه، زعفران و گلپر را می توان به منظور مصلحات عدس به آن در حین پخت اضافه کرد. این توصیه ها برای اصلاح طبیعت عدس بوده که توسط حکیمان طب سنتی از دیرباز ثابت شده است، با استفاده از این توصیه ها می توان بیشترین بهره را از عدس برد.

فروش ویژه عدس درجه یک

برای خرید عدس درجه یک می توانید به صورت عمده و یا خرده اقدام کنید. در صورت خرید عمده قیمت نهایی محصول بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. گفتنی است امروزه با الکترونیکی شدن خرید و فروش به راحتی و بدون اتلاف وقت و هزینه زیاد می توانید به صورت اینترنتی خرید خود را انجام دهید. فروش ویژه عدس مرغوب و درجه یک ایرانی و خارجی در سایت چلیکا فرصتی استثنایی است. عدس هایی که در فروشگاه اینترنتی مواد غذایی چلیکا به فروش می رسند،  تمیز و با کیفیت بوده و زمان پخت آن ها نیز سریع می باشد، لذا به خوبی جلب رضایت مشتریان خواهند بود.

برای خرید انواع عدس از فروشگاه مواد غذایی چلیکا میتوانید روی تصاویر زیر کلیک کنید.

عدس ریز دال عدس