قند منبع تامین سوخت بدن

جالب است بدانید بدن انسان برای ادامه حیات نیاز به انرژی دارد و این انرژی از طریق قند تامین می شود. در واقع قند، سوخت بدن انسان محسوب می گردد که بدون آن عملکرد طبیعی ارگان های مختلف بدن با اختلال مواجه می شود.

گفتنی است مغز انسان که به عنوان موتور سیستم جسمی مرتبا حتی در خواب نیز باید فعالیت کند، برای تداوم عملکردش نیاز به قند دارد. فعالیت های کل بدن انسان با مدیریت مغز انجام می شود این عملیات به دو دسته ارادی و غیر ارادی تقسیم شده اند. در صورت نرسیدن قند به سلول های مغزی، فرایند سوخت رسانی به مغز انجام نشده و در نتیجه سیستم بدن به طور کلی با مشکل مواجه خواهد شد.

آیا واقعا مصرف قند مضر است؟

همه ما راجع به مضرات قند و شکر شنیده ایم و این ماده را به عنوان دشمن بزرگ قلب، تناسب اندام و حتی سبب بروز دیابت می شناسیم. حال با این تفاسیر باید قند مصرف کنیم یا نه؟ پاسخ همان توصیه عمومی است که از قدیم الایام در مورد مصرف هر چیزی به ما گوشزد شده، یعنی رعایت اعتدال!

همان طور که مصرف بیش از حد قند موجب بیماری های بسیاری شده و برای سلامت بدن خطر آفرین است، مصرف ناکافی این ماده نیز اختلالات جبران ناپذیری بر سیستم بدن انسان بر جای می گذارد. همان طور که اشاره کردیم سوخت بدن انسان قند است بنابراین کاهش مصرف قند به معنای عدم تامین انرژی حیاتی است.

با رعایت اعتدال می توان قند را در برنامه غذایی روزانه گنجاند و از آن به منظور کیفیت بخشی به عملکرد روزانه استفاده کرد. در حقیقت با خرید قند با کیفیت و طبیعی و وارد کردن آن به خوراکی های خود می توان از بروز مشکلات کاهش قند خون و خستگی مفرط ناشی از عدم تغذیه سلول ها به سادگی جلوگیری کرد.

نحوه عملکرد قند در بدن انسان

به زبان ساده هنگامی که شما قند مصرف می کنید، ابتدا گوارش اولیه آن در معده صورت می گیرد. پس از گوارش و خروج از معده به روده کوچک رفته و دراین هنگام وارد جریان خون می شود.

استفاده از گلوکز برای سلول ها ضروری است و جریان خون، قند یا همان گلوکز را به سلول های بدن می رساند. البته لازم به ذکر است انسولین نیز در فرایند تامین سوخت بدن با قند نقش اساسی دارد.

خطرات کاهش قند خون

کاهش شدید قند خون در هنگام عدم مصرف قند اتفاق می افتد که بسیار خطرناک است. در واقع این امر می تواند سبب بروز مشکلات جدی و ناگواری شود که عبارتند از:

 1. تشنج
 2. از دست دادن سطح هوشیاری
 3. نا آگاهی نسبت به زمان و مکان
 4. دشواری هنگام از خواب بیدار شدن
 5. ضعف شدید
 6. تپش نا منظم قلب
 7. تعریق یا لرز
 8. رنگ پریدگی
 9. عصبانیت بی دلیل
 10. احساس گرسنگی شدید
 11. و…

کاهش قند خون هم زمان هشیاری و بیداری رخ می دهد و هم هنگام خواب. بنابراین لازم است با یک برنامه ریزی صحیح، به میزان مناسب به بدن خود قند برسانید.

قند و ترشح ماده دوپامین

همان طور که مستحضر هستید از ماده دوپامین به عنوان ماده ای مفرح و شادی بخش یاد می شود. هنگامی که شما قند مصرف می کنید حتما این احساس لذت را تجربه کرده اید، این امر به علت ترشح ماده دوپامین است.

از آن جایی که زندگی پر مشغله امروزی به شیوع افسردگی در جوامع منجر شده، بنابراین لازم است به مواد غذایی خود بیشتر توجه کنیم. مصرف به اندازه قند در طول روز موجب شادی و بیرون کردن سموم ناراحتی از بدن می باشد.

خرید اینترنتی قند بسته بندی شده

از قند بیشتر به عنوان شیرینی چای استفاده می شود و از دیرباز در قندان خانه های ایرانی حضوری شیرین داشته است. این محصول به سرعت وارد جریان خون شده و فورا سطح انرژی را افزایش می دهد.

هم اینک بهترین قند بسته بندی شده با کیفیت عالی به فروش می رسد که مناسب پذیرایی از مهمانان می باشد. این قندها در سایز مکعبی یکسان برش خورده اند و سرعت آب شدن آن ها در دهان نیز کاملا مناسب است. برای خرید اینترنتی قند بسته بندی شده هم اینک می توانید از فروشگاه اینترنتی مواد غذایی چلیکا اقدام کنید. گفتنی است قیمت قند درجه یک و اعلا در این فروشگاه اینترنتی بسیار مقرون به صرفه می باشد.

برای خرید قند با کیفیت از فروشگاه اینترنتی چلیکا رو تصویر محصول زیر کلیک کنید: