لذت غذایی تند با فلفل سیاه و قرمز

در گذشته فلفل یک چاشنی نادر محسوب می شد که اغلب از مناطق گرمسیری به سایر کشورها وارد می شد. امروزه فلفل یکی از در دسترس ترین و پر طرفدارترین انواع چاشنی غذا است که طعم تند و لذت بخشی را به غذا می بخشد.

در ایران طعم تند، یادآور غذاهای جنوبی است، اما به طور کلی طعم تند با ذائقه ایرانی تناسب دارد. این ادویه تند و تیز در انواع مختلف موجود است که بارزترین آن ها فلفل سیاه و فلفل قرمز هستند.

تفاوت فلفل سیاه با فلفل قرمز

ساختار فلفل قرمز به نسبت فلفل سیاه کاملا متفاوت است. این نوع فلفل از ماده Capsicum موجود در فلفل چیلی حاصل می شود. تفاوت عمده فلفل سیاه با فلفل قرمز در میزان تندی آن هاست. فلفل قرمز به علت ساختار متفاوت تندتر بوده و در نتیجه گرمای بیشتری نیز دارد.

فلفل سیاه از لحاظ ماندگاری به نسبت فلفل قرمز قدرتمندتر است؛ یعنی عطر و طعم آن مدت زمان طولانی تری مانده و از بین نمی رود. همچنین عطر فلفل سیاه بسیار قوی تر از فلفل قرمز است.

فلفل قرمز برای سردی پا

از جمله توصیه های طب سنتی برای رفع سردی بدن، مصرف فلفل است. در این راستا افرادی که از سردی پا به صورت دائم رنج می برند، می توانند قدری فلفل قرمز مرغوب را در جوراب خود ریخته و مشکل سردی پای خود را به سرعت درمان کنند.

گرمای فلفل قرمز به حدی است که استفاده موضعی آن نیز گرما بخش بوده و لذا سردی بدن را که بسیاری مشکلات ناگوار می آفریند، از بین خواهد برد.

نقش فلفل قرمز در درمان سرماخوردگی

سرماخوردگی از جمله بیماری های معمول است که هر فردی در طول یکسال ممکن است چندین بار آن را تجربه کند. همان طور که مستحضر هستید برای درمان سرماخوردگی ابتدا باید سیستم ایمنی بدن تقویت شود. فلفل قرمز سرشار از آنتی اکسیدان های قوی است که قدرت ایمنی بدن را در برابر بیماری های مختلف مثل سرماخوردگی افزایش می دهد.

گفتنی است فلفل قرمز سرشار از ویتامین C بوده و از این رو هنگام سرماخوردگی می تواند نیاز بدن به این ویتامین را به خوبی برطرف نماید.

فلفل سیاه، فراوان ترین نوع فلفل

از فلفل سیاه به علت کشت و فرایند خشک کردن آسان، به عنوان فراوان ترین نوع فلفل یاد می کنند. این محصول را اغلب به صورت نارس می چینند و در برابر آفتاب خشک می کنند. البته امروزه فلفل سیاه به شکل صنعتی در کارخانه ها نیز تولید می گردد. اما به طور کلی رنگ سیاه آن به علت تابش نور خورشید است که لایه بیرونی آن را سیاه می کند.

طعم این فلفل بسیار دوست داشتنی است و در کنار نمک جایگاه مخصوصی دارد. این پودر تند و خوش عطر خواص بی نظیری برای سلامتی داشته و محرک معده است. لذا اشتها را تقویت کرده و به عنوان ادویه غذا بسیار کاربردی است.

فلفل سیاه و تقویت موی سر

ریزش مو مشکلی است که بیشتر به علت سردی پوست سر ایجاد می شود. با مصرف فلفل سیاه چه به صورت خوراکی و چه به صورت موضعی می توان رشد موها را تقویت کرد. در حقیقت فلفل سیاه با طبع گرمی که دارد موجب تحریک رشد مو شده و با تقویت ریشه موها از ریزش آن ها جلوگیری خواهد کرد.

خرید انواع فلفل در فروشگاه چلیکا

فلفل های با کیفیت و مرغوب در انواع مختلف را می توان از فروشگاه اینترنتی چلیکا خریداری نمود. چنان چه خواهان خرید فلفل قرمز با طعمی تند و قوی هستید محصولات زیر برای شما انتخابی ایده آل است:

۱-فلفل قرمز pet هدیه طلا ۷۰ گرمی ( این محصول در بسته بندی petب بوده و لذا مصرف آن کاملا آسان است.)

(برای خرید این محصول روی تصویر کلیک کنید)
فلفل قرمز هدیه طلا

۲-فلفل قرمز هدیه طلا ۵۰ گرم

(برای خرید این محصول روی تصویر کلیک کنید)

فلفل قرمز

طرفداران فلفل سیاه نیز که عطر و طعم آن را در غذا می پسندند می توانند از محصولات زیر خریداری کنند:

۱-فلفل سیاه سایبان ۷۵ گرمی

(برای خرید این محصول روی تصویر کلیک کنید)

۲-فلفل سیاه ۱۰۰ گرمی

(برای خرید این محصول روی تصویر کلیک کنید)

۳-فلفل سیاه pet هدیه طلا ۷۰ گرمی

(برای خرید این محصول روی تصویر کلیک کنید)

فلفل سیاه

۴-فلفل سیاه دان هدیه طلا ۵۰ گرمی

(برای خرید این محصول روی تصویر کلیک کنید)

فلفل سیاه

*این محصولات، با کیفیت عالی و استاندارد بهداشتی به فروش می رسند و گفتنی است قیمت آن ها در فروشگاه چلیکا قیمتی مقرون به صرفه و عالی است. امکان خرید عمده این محصولات نیز وجود دارد که موجب کاهش چشمگیر قیمت آن ها شده و رضایت مشتریان را در بر دارد.