۱-پرداخت اینترنتی:  کاربرانی که سفارش خود را ثبت کرده و به مرحله خرید نهایی سفارش خود می‌رسند با انتخاب گزینه پرداخت اینترنتی و یکی از درگاه‌های بانکی متصل به وب‌سایت چلیکا می‌توانند خرید سفارش خود را انجام دهند برای این کار لازم است که شما کارت اعتباری یکی از بانک‌های عضو شبکه شتاب را داشته باشید این بانک ها عبارتند از : بانک ملت، ملی، پاسارگاد، پارسیان، مسکن، صادرات، سینا، توسعه تجارت، رفاه، سامان، اقتصاد نوین و کارآفرین می‌باشد.

پرداخت موفق مبلغ سفارش به‌معنی ثبت کامل سفارش خواهد بود.

مراحل پرداخت اینترنتی سفارش به شرح ذیل است:
۱) پس از کلیک بر روی پرداخت اینترنتی شما به یکی از درگاه‌های بانکی متصل می‌گردید.
۲) شماره کارت اعتباری خود را که شامل ۱۶ رقم است و بر روی تمام کارت بانک‌ها درج گردیده در قسمت مخصوص وارد بفرمایید.
۳) برای خرید اینترنتی لازم است که رمز اینترنتی یا رمز دوم کارت اعتباری خود را داشته باشید. برای گرفتن رمز دوم می‌توانید از دو روش ذیل استفاده کنید:
الف) از طریق دستگاه خودپرداز بانک صادرکننده کارت خود به سیستم انتخاب یا تغییر رمز وصل می‌شوید سپس گزینه رمز دوم را انتخاب می‌فرمایید و می‌توانید بین ۵ تا ۸ عدد را به عنوان رمز دوم(اینترنتی) کارت اعتباری خود انتخاب کنید.
ب)به یکی از شعبات بانک کارت اعتباری خود مراجعه کرده و از مسئولین مربوطه بخواهید تا برای کارت اعتباری شما خدمات انتخاب رمز دوم را انجام داده و بین ۵ تا ۸ عدد را به عنوان رمز دوم(اینترنتی) کارت اعتباری خود انتخاب نمایید.

همچنین برخی از بانک ها مانند بانک سامان از ابتدا رمز دوم (اینترنتی) کارت را به شما تحویل می‌دهند.

۴) پس از گزینه رمز دوم لازم است cvv2 کارت اعتباری را نیز در اختیار داشته باشید که تمامی بانک‌ها بر روی کارت بانک‌ها درج می‌کنند. این کد در برخی کارت‌ها ۳  رقمی و در برخی دیگر مانند بانک ملی ۴ رقمی درج می‌شود.

۵) همه کارت‌های اعتباری تاریخ انقضا دارند که پس از اتمام تاریخ در شعبات بانک مبدا قابل تمدید خواهند بود برای خرید اینترنتی لازم است تاریخ انقضای کارت ابتدا ماه و سپس سال را وارد نمایید و طریقه واردکردن آن بدین گونه است : ۰۵/۹۹
اگر تاریخ انقضای کارت اعتباری شما تمام شده می‌توانید آن را در شعب بانک صادرکننده کارت تمدید کرده و سپس اقدام به خرید نمایید.

اگر روی کارت بانکی شما تاریخ انقضا درج نگردیده می‌توانید از عدد۱۲ به جای ماه و از عدد ۹۹ به جای سال استفاده نمایید.
۶) حال می‌توانید خرید خود را انجام داده و به صفحه اصلی برگردید. پس از اتمام خرید بر روی آدرس الکترونیکی ثبت شده در وب‌سایت چلیکا ایمیلی بابت خرید و پیش‌فاکتور محصول خریداری شده دریافت می‌نمایید همچنین پیامکی حاوی کد سفارش، عنوان محصول و رسید خرید اینترنتی برای شما ارسال خواهد شد.

۲- کارت به کارت:  اگر کارت اعتباری شما رمز دوم ندارد و امکان داشتن رمز دوم و پرداخت اینترنتی برای شما عزیزان میسر نیست می‌توانید وجه کالای خریداری شده را از طریق کارت به کارت پرداخت کرده و سفارش خود را ثبت نمایید. لطفا رسید بانکی و شماره تراکنش خود را از طریق تماس با امور مشتریان چلیکا و یا از طریق نوشتن در قسمت توضیحات محصول خریداری شده به اطلاع ما برسانید.

شماره حساب به نام شرکت جامع پرداز دانا: ۸۴۷۳۵۲۹۹۲۳  بانک ملت شعبه میرداماد